تعریف فروش حرفه ای

تعریف فروش حرفه ای:
لازم است قبل از بیان فنون فروشندگی به تعریف فروش حرف های بپردازیم و سپس تمام مطالب را بر پایه آن دنبال کنیم.
در زمان تحصیل ما برخی از استادان با افتخار عنوان می کردند: «ما شما را آنچنان آموزش خواهیم داد که با تاثیر شگفت انگیزی که بر ذهن مشتری می گذارید بتوانید به طور نمونه به اسکیمو ساکن در قطب یک دستگاه یخچال بفروشید و این قدرت را توانایی اید ه آل هر فروشند ه ای می دانستند. یعنی صرفا تحت تاثیر آنی قرار دادن مشتریان و اخذ سفارش از ایشان و افزایش آمار فروش، ولی واقعا فروشنده یخچال مذکور آیا می تواند دوباره کالا و خدماتی به خریدار اسکیمو خود بفروشد؟ مطمئنا خیر، چون آن اسکیمو پس از مدتی به بی مصرف بودن کالا خریداری شده پی می برد و ذهنیت بسیار نامطلوبی از فروشنده و شرکت او برایش ایجاد م یشود. بنابراین ما شاهد یک فروش بدون ایجاد ارتباط عمیق و دایمی هستیم. »
نگارنده در طول سا ل ها تجربه به تعریف ساد های از فروش رسیده است: فروش یعنی توانایی تغییر تفکر افراد بدون حیله و نیرنگ، زور و تهدید و با تکیه بر آگاهی کامل طرف مقابل.

به چند مثال توجه کنید. مثال 1( دوست من آقای حمیدی در آستانه تعطیلات نوروز ناراحت به نظر م یرسیدند و زمانی که علت را جویا می شوم اینگونه پاسخ دادند: در طی هفت سال زندگی مشترک، به درخواست همسرم هر ساله تعطیلات را در مشهد اقامت داشته و به زیارت امام رضا )ع( نایل شده ایم ولیکن امسال هر چقدر اصرار می کنم برویم شیراز همسرم نمی پذیرد و حاضر نیست در مورد مقصد سفر تغییر عقیده بدهد.
مثال 2( آقای اصغری، همکار محترم چند روزی است پکر هستید، چه مشکلی پیش آمده است؟ ایشان جواب م یدهند که سالگرد تمدید قرارداد اجار هخان هشان است ولی نتوانسته صابخانه را قانع کند که به جای افزایش 60 هزار تومان اجاره، دو میلیون تومان پول به مبلغ ودیعه اضافه کند، لذا مجبور به تخلیه و پیدا کردن خان های جدید هستند... مثال 3( جناب آقای محمودی شما چرا ناراحت هستید؟ بنده چند وقت است هر قدر به پدرم اصرار م یکنم که اجازه بدهد یک دستگاه موتور سیکلت بخرم، ایشان را نم یتوانم متقاعد کنم و متوجه نم یشوند که خرید موتور چه تاثیری بر آمار فروش و افزایش پورسانت من خواهد داشت. مثال 4( آقای حسنی شما دیگر چرا دل و دماغ کار کردن نداری؟ ایشان جواب دادند: هر چقدر تلاش کنی باز هم کسی در محل کار قدرشناس نیست، چرا که هر قدر پافشاری م یکنم سرپرست من با مرخصی روز پنج شنبه من موافقت نم یکند... اگر بخواهم مثال از دلخور یها و ناکام یها روزمره بیاورم چند جلد کتاب هم کفایت نم یکند. ما هر لحظه و در هر ارتباط در حال فروش و عرضه تفکرات و خواست ههای خود هستیم چه بخواهیم و چه نخواهیم همه ما به نوعی مشغول طرح و فروش و متقاعد کردن طرف مقابل هستیم. شاید م یخواهیم افراد در بانک ما پ سانداز کنند یا شرکت ما را به عنوان بیم هگذار انتخاب کنند یا محصولات ما را بخرند یا همسرمان مقصد سفر جدید را قبول کند یا اینکه با طرح خرید موتور سیکلت موافقت شود. برای من جالب بود که در یکی از دور ههای آموزش فروشندگی، چند نفر از شرک تکنندگان از موسسه خیریه عا مالمنفع های معروفی ثبت نام کرده بودند و زمانی که من انگیزه آ نها را از شرکت در کلا سهای ویزیتوری جویا شدم، گفتند که: م یخواهند توانایی فروش ایده کمک به این موسسه را به دیگران کسب کنند تا در نهایت جذب کم کهای مردمی بیشتری داشته باشند. یک فروشنده قدیمی که در ایجاد ارتباط با مدیر، همکار، همسایه و اعضای خانواده خود ناکام و سرخورده است، چگونه ادعای فروش محصول یا خدمات را دارد؟ ما در جای جای سطور و صفحات این کتاب در مورد اصلاح ارتباطات، ارتقاء کیفیت روابطمان و بهداشت روانی محیط زندگیمان با گرایش فروش مطالبی را خواهیم داشت. یک فروشنده موفق از نظر اطرافیان انسانی دوس تداشتنی و قابل اعتماد است.

احد حیدری

احد حیدری هستم ، متولد 1344 در تهران . از روی ناچاری و اجبار با حرفه زیبای فروشندگی در سن 25 سالگی آشنا شدم ولیکن خیلی سریع متوجه شدم که نوع شخصیت و گرایش من مطابقت کامل دارد با جسارت ها ، چالش ها و فراز و نشیب های تجارت . از آن زمان تا کنون بی وقفه در بخش فروش بسیاری از سازمان ها فعالیت داشته ام، از جمله به عنوان مدیر فروش شرکت لبنیات پاک ایران . از سال 85 به صورت حرفه ای آموزش هنر ناب ارتباط موثر ( فروشندگی ) را شروع کردم و حتی موفق شدم مدرک رسمی و مجوز آن را از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کسب نمایم . من عاشق فروشندگی و آموزش آن به دیگران در قالب ارایه خدمات مشاوره ای و برگزاری کارگاه و سمینار هستم . در این سایت همراه من شوید با هدف ساختن دنیای بهتر برای عاشق شدن . . . خوشحال می شوم برای آشنایی بیشتر با سوابق حرفه ای من دکمه بیشتر را کلیک فرمایید . سبز مانیم و آگاه

بیشتر

دنیای اقتصاد
مدیریت حرفه ای فروش
احد حیدری

معرفی کتاب

در کتاب " به من میگن فروشنده " ضمن پرهیز از کلی گویی سعی شده است با در نظر گرفتن شرایط خاص اقتصادی ایران عزیزمان ، رموز فروشندگی اثر بخش را به زبانی عملیاتی و ساده بیان کنیم.مخطبان اصلی این کتاب : سرپرستان فروش، کارشناسان فروش و فروشندگان حضوری به ویژه شاغلان در شرکت های پخش می باشند.

بیشتر

رهبران و مدیران همانند شعله آتش می باشند که می توانند روشنی بخش سازمان بوده و گرماده و یا در صورت عدم مهارت دودمان خود و تیم را به باد دهند. در کتاب " به من میگن کاپیتان فروش" شما به صورت علمی و کاربردی با وظایف اصلی هر مدیر فروش و نحوه انجام آنها آشنا می شوید . استخدام ،آموزش ، سیستم های انگیزی ، کنترل پرسنل، قیمت گذاری،تهیه بانک اطلاعاتی،تفویض اختیار،جانشین پروری،تبلیغات موثر،ایجاد همکاری با دیگر واحد ها،تبلیغات در فضای مجازی را در این کتاب مطالعه بفرمایید.

بیشتر

کتاب صوتی آموزش گام به گام کارشناس فروش کتابی صوتی با صدای احد حیدری کاپیتان فروش است که راه کارهای بسیار کاربردی برای کارشناسان فروش در شرایط سخت است و در حدود 880 دقیقه می توانند از این آموزش بهره مند گردند.

بیشتر

ویدیو ها

اخبار

حفظ تعالی در مدیریت فروش
احد حیدری در بزرگترین گردهمایی معرفی برترین تولید کنندگان و تامین کنندگان لوازم و تجهیزات خانه و ساختمان و هـمچـنین سازنـدگان و طـراحان ایرانـی با عنوان " حفظ تعالی در مدیریت فروش " در روز چهارشنبه 12 خرداد ماه سال 95 در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیمای تهران به سخنرانی خواهد پرداخت.
1395/3/11 13:51:59

تماس با ما

نام و نام خانوادگی*

ایمیل*

متن پیام

ما را دنبال کنید

Powered by PARS DATA

نظرات شما

  • سپاس فراوان از شما آقای حیدری،من یه نماینده فروش هستم که شاید یک ریالی هم برایم یک ریال هست،با هزینه ای نزدیک به پونصد هزارتومان از شیراز به دعوت از یکی از شرکتها آمده ام و همین حضور درکارگاه اموزشی شما حداقل پنج میلیون برایم کسب درامد داشت،ازتون خواهش میکنم که کل پاور خودرابرایم ایمیل بفرمایید،متشکرم

  • ضمن تشكر از جنابعالي از برگزاري خوب اولين جلسه تقريبا تمامي شركت كنندگان جلسه رو مثبت ارزيابي كردند. فرم نظر خواهي رو هم پركردن و در صورت تمايل براي شما ارسال خواهم كرد.حاتمی از شرکت عمراب

  • استاد حیدری بسیار مدرس با انرژی هستند و خوشحالم بیشترین دوره را در سطح استان با مجموعه ما برگزار کردند. ایشون اخلاق حرفه ای را کامل رعایت میکنن و از جمله مدرس هایی هستند که هر کارگاه یا همایشی که به عنوان مدرس معرفی شدند اعتبار مجموعه ما را حفظ کردند و از این بابت از زحماتشون تشکر می کنم. زعیم ، مدیر گروه همایش فردا

  • آقای حیدری، کتابتونو خوندم ، خیلی لذت بردم، همه نکات با زبان بسیار ساده و عام فهم بیان شده بود و سعی میکنم تو کار فروش روز به روز پیشرفت کنم، منتظر بقیه کتابای تالیف شده شما هستیم.سامان ،بازاریاب